Tłumacz norwesko-polski – profesjonalne tłumaczenia z norweskiego i na norweski

Tłumaczenia norweski

Biuro tłumaczeń Akademia oferuje profesjonalne tłumaczenia z i na język norweski. Tłumaczymy wszelkiego rodzaju teksty z języka norweskiego na język polski. Wykonujemy też tłumaczenia odwrotne. Możesz zamówić u nas przekłady zwykłe, specjalistyczne lub przysięgłe tekstów z każdej branży. Oferujemy tłumaczenia tekstów marketingowych, biznesowych, medycznych, prawniczych, technicznych i innych. Tłumaczymy strony internetowe, artykuły, instrukcje, podręczniki, prace naukowe i wiele innych rodzajów tekstów. Nasze przekłady z norweskiego i na norweski to gwarancja wiernego oddania intencji autora, poprawności językowej i merytorycznej oraz poufności treści i danych.

Norweski
4.8/5 (130 opinii)

Tłumaczymy z języka norweskiego i na język norweskiego

W biurze tłumaczeń Akademia oferujemy profesjonalne tłumaczenia z i na język norweski. Nasze przekłady to tłumaczenia tekstów w języku norweskim na język polski. Gwarantujemy najwyższą jakość tłumaczeń. Tłumaczenia z naszego biura to nie tylko gwarancja poprawności językowej, stylistycznej i merytorycznej. Nasze przekłady dostosowujemy także do realiów kulturowych panujących w regionach zamieszkiwanych przez ich odbiorców.

Wykonamy dla Ciebie profesjonalne tłumaczenia na i z języka norweskiego w tematyce dowolnej branży. Tłumaczymy różnorodne teksty, uwzględniając specyfikę branży, której dotyczą. Dostarczamy wyłącznie w pełni poprawnych językowo i merytorycznie przekładów. Brzmienie naszych tłumaczeń z norweskiego i na norweski jest naturalne i autentyczne dla fachowych odbiorców. Wykonamy dla Ciebie tłumaczenia tekstów medycznych, prawniczych, naukowych, biznesowych czy technicznych. Przetłumaczymy teksty dla branży marketingowej, informatycznej, kadrowo-płacowej, samochodowej i wielu innych.

Współpracujemy z różnorodnymi branżami, oferując:

• Tłumaczenia prawne
• Tłumaczenia biznesowe
• Tłumaczenia kadry i płace (HR)
• Tłumaczenia marketingowe
• Tłumaczenia IT
• Tłumaczenia maszynowe dla firm
• Tłumaczenia medyczne
• Tłumaczenia techniczne

Tłumacz przysięgły języka norweskiego

W naszej ofercie znajdziesz szeroki zakres usług świadczonych przez tłumaczy przysięgłych języka norweskiego. To mistrzowie w swoim fachu wpisani na oficjalną listę Ministerstwa Sprawiedliwości. Dostarczą Ci eksperckich uwierzytelnionych przekładów wszelkiego rodzaju dokumentacji wymagającej oficjalnej pieczęci tłumacza przysięgłego. Przetłumaczymy między innymi akty urodzenia, chrztu, ślubu, zgonu, akty notarialne, pisma urzędowe, dokumentację pracowniczą. Oferujemy też tłumaczenia przysięgłe z i na norweski dokumentacji samochodowej i medycznej czy dokumentów potwierdzających zdobyte kwalifikacje. Przekłady przysięgłe dostosowujemy do standardów urzędów norweskich i urzędów innych krajów, na których języki tłumaczymy teksty norweskie.

Najczęściej tłumaczone przez nas dokumenty:

  • Tłumaczenia aktów stanu cywilnego
  • Tłumaczenia umów i kontraktów
  • Tłumaczenia aktów notarialnych
  • Tłumaczenia dokumentów sądowych
  • Tłumaczenia zaświadczeń i dokumentów medycznych
  • Tłumaczenia świadectw, dyplomów, certyfikatów
  • Tłumaczenia dokumentów ubezpieczeniowych
  • Tłumaczenia dokumentów bankowych
  • Tłumaczenia dokumentów technicznych
  • Tłumaczenia dokumentów samochodowych

Kto mówi po norwesku?

Język norweski jest językiem urzędowym Norwegii. Posługują się nim również niewielkie mniejszości w innych krajach skandynawskich, takich jak Szwecja czy Dania. Ponadto mniejszości mówiące po norwesku można spotkać też w USA. Łącznie językiem norweskim posługuje się około 5 milionów użytkowników. Warto jednak wiedzieć, że język norweski jest zrozumiały dla większości użytkowników innych języków skandynawskich, takich jak szwedzki czy duński.

Historia języka norweskiego

Źródłem języka norweskiego są zachodnie dialekty języka staronordyjskiego. Około XII wieku zaznaczyła się wyraźna odrębność języka norweskiego od staroislandzkiego. Niedługo potem język duński zaczął dominować na terenie Norwegii, zwłaszcza wśród elit. Między IV a VI wiekiem, w okresie tak zwanej dobry średniej, nastąpiło uproszczenie języka norweskiego. W tym czasie doszło też do powstania wielu dialektów w obrębie tego języka. Po tym okresie język norweski zaczął stopniowo przybierać formę, w jakiej znany jest dziś. W Oslo i niektórych innych miastach zaczęły się różnicować gwary języka norweskiego używane przez warstwy niższe i elity. Do okresu romantyzmu język duński wyparł częściowo mowę norweską. Współcześnie w języku norweskim występują dwa równej rangi warianty – książkowy i nowonorweski.

Wyceń tłumaczenie teraz!

 

Zobacz naszą ofertę na specjalistyczne tłumaczenia w języku norweskim: