Tłumacz duńsko-polski – profesjonalne tłumaczenia z duńskiego i na duński

Tłumaczenia duński

W biurze tłumaczeń Akademia wykonujemy profesjonalne tłumaczenia z i na język duński. Świadczymy tłumaczenia ustne i pisemne z zachowaniem najwyższych standardów translatorskich. Wykonujemy tłumaczenia zwykłe i specjalistyczne w obrębie wielu branż. Ponadto świadczymy też tłumaczenia przysięgłe z i na język duński. Wykonujemy rzetelne, wierne i w 100% poprawne przekłady dokumentów, korespondencji, podręczników, instrukcji i artykułów. Tłumaczymy też strony internetowe, reklamy, dyplomy, znaki wodne i pieczęcie oraz wiele innych.

Duński
4.6/5 (112 opinii)

Tłumaczymy z języka duńskiego i na język duński

W Akademii wykonujemy tłumaczenia z języka duńskiego i na język duński. Tłumaczymy teksty w kombinacji języków duński-polski. Nasze przekłady z i na język duński to gwarancja najwyższej dokładności, poprawności i wierności oryginalnej intencji tekstu. Język naszych tłumaczeń dopasowujemy do realiów kulturowych ich odbiorców. Aby to osiągnąć, stosujemy właściwe dla danego regionu akcenty i dialekty. Wybierając nasze tłumaczenia, zyskujesz przekład, który spełnia najwyższe standardy translatorskie.

Świadczymy tłumaczenia na i z języka duńskiego w obrębie wielu różnorodnych branż. Poruszamy się sprawnie po językach wielu dziedzin ścisłych i humanistycznych. Wykonujemy bezbłędne tłumaczenia tekstów biznesowych, w tym finansowych, kadrowo-płacowych czy marketingowych. Świadczymy przekłady tekstów technicznych, między innymi o tematyce maszynowej, samochodowej czy IT. Tłumaczymy również teksty z takich branż, jak prawo czy medycyna. Dzięki bogatemu doświadczeniu zapewniamy najwyższą jakość i poprawność merytoryczną naszych przekładów. Możesz być pewien, że branżowe tłumaczenia z i na język duński z Akademii będą brzmieć naturalnie dla specjalistów i rodzimych użytkowników języka odbioru.

Wykonujemy tłumaczenia dla wielu różnych branż, oferując:

• Tłumaczenia prawne
• Tłumaczenia biznesowe
• Tłumaczenia kadry i płace (HR)
• Tłumaczenia marketingowe
• Tłumaczenia IT
• Tłumaczenia maszynowe dla firm
• Tłumaczenia medyczne
• Tłumaczenia techniczne

Tłumacz przysięgły języka duńskiego

Świadczymy profesjonalne tłumaczenia przysięgłe z i na język duński. Nasi tłumacze przysięgli wpisani są na oficjalną listę Ministerstwa Sprawiedliwości. To najwyższej klasy fachowcy, którzy dostarczą Ci uwierzytelnionych, opatrzonych oficjalną pieczęcią przekładów wszelkich dokumentów. Przetłumaczymy dla Ciebie akty urodzenia, chrzcin, ślubu czy zgonu, akty notarialne i testamenty. Nasi tłumacze przysięgli wykonają też dla Ciebie przekłady dokumentacji samochodowej, mieszkaniowej czy dyplomów i świadectw potwierdzających kwalifikacje. Tłumaczenia z Akademii spełniają wszelkie wymogi formalne pism urzędowych w krajach użytkowników docelowych.

Najczęściej tłumaczone przez nas dokumenty:

  • Tłumaczenia aktów stanu cywilnego
  • Tłumaczenia umów i kontraktów
  • Tłumaczenia aktów notarialnych
  • Tłumaczenia dokumentów sądowych
  • Tłumaczenia zaświadczeń i dokumentów medycznych
  • Tłumaczenia świadectw, dyplomów, certyfikatów
  • Tłumaczenia dokumentów ubezpieczeniowych
  • Tłumaczenia dokumentów bankowych
  • Tłumaczenia dokumentów technicznych
  • Tłumaczenia dokumentów samochodowych

Kto mówi po duńsku?

Językiem duńskim posługuje się obecnie około 6 milionów ludzi. Są to przede wszystkim mieszkańcy Danii, w której duński jest językiem urzędowym. Status języka urzędowego przysługuje również duńskiemu na Wyspach Owczych. Ponadto język duński jest jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej. Posługują się nim również mieszkańcy innych obszarów geograficznych. Należą do nich niektóre regiony Niemiec czy Grenlandii. Ponadto język duński jest popularnym językiem obcym na Islandii.

Historia języka duńskiego

Dzieje języka duńskiego sięgają II wieku. Wówczas ludy skandynawskie porozumiewały się wspólną mową. Dopiero sto lat później język duński wyodrębnił się z niej i zaczął funkcjonować jako osobny język. Mimo to, aż po dziś dzień Duńczycy, Norwegowie i Szwedzi potrafią zrozumieć się nawzajem, gdy używają swoich rodzimych języków. Swoją ustandaryzowaną formę język duński osiągnął w XVII wieku. Język duński nosi ślady intensywnych kontaktów z językami niemieckim i francuskim, a także z łaciną. Współcześnie język duński absorbuje wiele anglicyzmów, ale poza tym jego kształt od wielu lat pozostaje bez większych zmian.

Wyceń tłumaczenie teraz!

 

Zobacz naszą ofertę na specjalistyczne tłumaczenia w języku duńskim: