Tłumacz portugalsko-polski – profesjonalne tłumaczenia z portugalskiego i na portugalski

Tłumaczenia portugalski

Biuro tłumaczeń Akademia w Rybniku oferuje najwyższej jakości tłumaczenia z i na język portugalski. Sporządzimy w pełni poprawne, profesjonalne tłumaczenia zwykłe i specjalistyczne, zarówno w formie ustnej, jak i pisemnej. Świadczymy także tłumaczenia przysięgłe z i na język portugalski. Oferujemy przekłady dla biznesu, branży medycznej, prawniczej, HR, IT oraz wielu branż technicznych, w tym samochodowej. Przetłumaczymy strony internetowe, artykuły, instrukcje obsługi, podręczniki oraz każdy inny tekst. Nasze tłumaczenia wyróżnia wierność oryginałom, pełna poprawność językowa i merytoryczna oraz autentyczne, naturalne brzmienie.’

Portugalski
4.8/5 (99 opinii)

Tłumaczymy z języka portugalskiego i na język portugalski

W biurze tłumaczeń Akademia wykonamy dla Ciebie najwyższej jakości tłumaczenia z i na język portugalski. Pracując nad tłumaczeniami, stosujemy najwyższe standardy translatorskie. Uzyskasz z nami doskonałe tłumaczenie z i na wariant kontynentalny lub brazylijski języka portugalskiego. Wieloletnie doświadczenie i pasja pozwalają nam tworzyć wysoce profesjonalne i autentyczne tłumaczenia z i na język portugalski. Zachowujemy pełną wierność wobec oryginału i dbamy o to, by nasze przekłady brzmiały w pełni naturalnie.

Świadczymy wszechstronne tłumaczenia na i z języka portugalskiego dla wielu branż. Nasi tłumacze przełożą dla Ciebie tekst biznesowy, medyczny, prawniczy, księgowo-kadrowy i wiele innych. Przetłumaczymy również teksty techniczne dla branży maszynowej, samochodowej czy IT. Nasze tłumaczenia branżowe z i na język portugalski cechuje pełna poprawność językowa i merytoryczna. Portugalczycy, Polacy lub rodzimi użytkownicy innych języków tłumaczenia odbierają nasze przekłady jako autentyczne, fachowe i brzmiące naturalnie. Jakość tę pozwala nam osiągnąć wieloletnie doświadczenie i dogłębny research w obrębie zastosowania branżowego słownictwa.

W naszym biurze tłumaczeń uzyskasz fachowe tłumaczenia branżowe, w tym::

• Tłumaczenia prawne
• Tłumaczenia biznesowe
• Tłumaczenia kadry i płace (HR)
• Tłumaczenia marketingowe
• Tłumaczenia IT
• Tłumaczenia maszynowe dla firm
• Tłumaczenia medyczne
• Tłumaczenia techniczne

Tłumaczenia przysięgłe portugalski

W naszym biurze uzyskasz uwierzytelnione tłumaczenia wykonane przez tłumacza przysięgłego języka portugalskiego. Nasz fachowiec wpisany jest na prestiżową listę Ministerstwa Sprawiedliwości i zapewnia najwyższa jakość swych przekładów. Przetłumaczymy dla Ciebie pisma urzędowe i dokumenty, takie jak akty urodzenia, chrztu, ślubu czy zgonu. Tłumaczymy także akty notarialne i testamenty, dokumentację medyczną i samochodową oraz wszelkiego rodzaju dyplomy i świadectwa. Efekty naszej pracy spełniają wszelkie wymogi urzędów zagranicznych i polskich.

Najczęściej tłumaczone przez nas dokumenty:

  • Tłumaczenia aktów stanu cywilnego
  • Tłumaczenia umów i kontraktów
  • Tłumaczenia aktów notarialnych
  • Tłumaczenia dokumentów sądowych
  • Tłumaczenia zaświadczeń i dokumentów medycznych
  • Tłumaczenia świadectw, dyplomów, certyfikatów
  • Tłumaczenia dokumentów ubezpieczeniowych
  • Tłumaczenia dokumentów bankowych
  • Tłumaczenia dokumentów technicznych
  • Tłumaczenia dokumentów samochodowych

Kto mówi po portugalsku?

Językiem portugalskim posługują się Portugalczycy, jednak wcale nie stanowią oni największej grupy użytkowników tego języka. W samej Portugalii językiem tym może posługiwać się około 11 milionów ludzi. Pozostałe 240 milionów użytkowników portugalskiego to ludność byłych portugalskich kolonii. Język portugalski do dziś jest językiem urzędowym między innymi w Brazylii, Mozambiku, Angoli i na Wyspach Świętego Tomasza. Największa populacja osób mówiących tym językiem zamieszkuje Brazylię. Język portugalski używany jest też przez mniejszości w USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Niemczech, Hiszpanii i wielu innych krajach na całym świecie.

Historia języka portugalskiego

Język portugalski wyodrębnił się z łaciny, która rozwijała się na terenie dzisiejszej Hiszpanii i Portugalii od III wieku p.n.e. Pierwsze zapisy języka portugalskiego pochodzą z IX wieku, a status języka urzędowego przysługuje mu od XIII stulecia. W trakcie ekspansji kolonialnej Portugalczyków w XV i XVI wieku język portugalski został zaszczepiony w wielu krajach Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Należą do nich między innymi Brazylia, Mozambik, Goa, Angola, Wyspy Świętego Tomasza czy Republika Zielonego Przylądka. W każdym w tym miejsc język portugalski rozwinął się w inny dialekt. Ważnym momentem w nowszej historii języka portugalskiego była reforma ortograficzna rozpoczęta w 1916 roku. Ta i kolejne próby reformy zaowocowały większym dopasowaniem pisowni języka portugalskiego do jego brzmienia. W wyniku historycznych i współczesnych kontaktów z innymi nacjami język portugalski do dziś nosi wiele pozostałości języka arabskiego, francuskiego czy angielskiego.

Wyceń tłumaczenie teraz!

 

Zobacz naszą ofertę na specjalistyczne tłumaczenia w języku portugalskim: