Tłumacz grecko-polski – profesjonalne tłumaczenia z greckiego i na grecki

Tłumaczenia grecki

Biuro tłumaczeń Akademia oferuje tłumaczenia z greckiego na polski i w odwrotnej konfiguracji. Doświadczony tłumacz greckiego wykonuje rzetelne tłumaczenia pisemne zwykłe i przysięgłe z zachowaniem najwyższych standardów pracy. Prowadzisz firmę, która nawiązuje kontakty zagranicznymi kontrahentami? A może organizujesz wycieczki i wyjazdy turystyczne i potrzebujesz strony internetowej w języku greckim? Nasz zespół wykona profesjonalne tłumaczenie. Grecki potrzebny do dobrego przekładu wymaga nie tylko znajomości słownictwa i zasad gramatycznych, ale także kontekstu kulturowego. Każdy nasz tłumacz grecko-polski to starannie dobrany ekspert, który doskonale zna kulturę i mentalność Greków. Poznaj specjalności naszego biura tłumaczeń i powierz swoje teksty ekspertom, którzy zadbają o najwyższą jakość przekładów.

Tłumaczenia – grecki na polski i polski na grecki

Chcesz zamówić profesjonalne tłumaczenie grecko-polskie? Zależy Ci na najwyższej dokładności, dopasowaniu języka do konkretnego odbiorcy i rozsądnej cenie usługi? Akademia przygotowała ofertę szytą na miarę potrzeb klientów indywidualnych, firm oraz instytucji. Współpracujemy ze starannie dobraną kadrą. Każdy nasz tłumacz greckiego posiada kompetencje językowe potwierdzone certyfikatami i dyplomami, a jednocześnie doskonale zna  realia życia w Grecji. Dzięki temu wykonane przekłady są w pełni naturalne dla greckojęzycznego czytelnika. Tłumacz z greckiego na polski z Akademii posiada duże doświadczenie w translacji dokumentów firmowych, faktur, sprawozdań, umów, korespondencji handlowej, tekstów reklamowych, katalogów technicznych, dokumentów urzędowych zawierających terminologię prawną.

Tłumaczenie – grecki – specjalistyczne przekłady tekstów z wielu branż

Poszczególni eksperci specjalizują się w różnych dziedzinach i doskonale znają branżowe słownictwo. To pozwala nam wykonywać dokładne tłumaczenia na grecki lub polski nie tylko tekstów zwykłych, ale także specjalistycznych potrzebnych przedsiębiorstwom działającym w wielu sektorach. Chcesz zlecić tłumaczenia z greckiego na polski lub z polskiego na grecki dokumentacji technicznej bądź przemysłowej? Potrzebujesz dokładnego przekładu instrukcji obsługi sprzętu komputerowego lub maszyn? A może potrzebny jest Ci doświadczony tłumacz polsko-grecki, który bezbłędnie przełoży dokumentację medyczną lub przeznaczoną do rejestracji leków?  Biuro tłumaczeń Akademia dobierze tłumacza o specjalności dopasowanej do charakteru tekstów, które powierzysz nam do wykonania przekładu.

W stałej ofercie posiadamy m.in. tłumaczenia na grecki i polski z zakresu:

 • prawa,
 • biznesu,
 • kadr i płac,
 • HR,
 • informatyki,
 • branż technicznych,
 • chemii,
 • przemysłu,
 • marketingu i reklamy,
 • medycyny i farmacji.

Tłumacz przysięgły – grecki

W Akademii zlecisz tłumaczenia przysięgłe z języka greckiego na polski i z polskiego na grecki. Wykonuje je tłumacz przysięgły greckiego, który pozytywnie zdał państwowy egzamin, otrzymał stosowne uprawnienia i został wpisany na oficjalną listę prowadzoną przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Perfekcyjnie wykonamy tłumaczenie grecko-polskie dokumentów urzędowych i opatrzymy je pieczęcią tłumacza przysięgłego. Nasz tłumacz przysięgły przełoży na grecki wszystkie dokumenty stanu cywilnego oraz inną oficjalną dokumentację urzędową (wraz ze znakami wodnymi, pieczęciami i podpisami).

Szczególną uwagę przykładamy do etyki zawodowej tłumacza przysięgłego i ochrony danych osobowych klienta, dlatego naszemu tłumaczowi przysięgłemu greckiego możesz powierzyć nawet najbardziej poufne dane osobiste lub firmowe.

Nasz przysięgły tłumacz języka greckiego najczęściej wykonuje przekłady:

 • aktów stanu cywilnego (odpisy aktów urodzenia, ślubu lub zgonu),
 • aktów notarialnych,
 • umów handlowych,
 • świadectw szkolnych i dyplomów ukończenia uczelni,
 • certyfikatów,
 • dokumentów osobistych (dowody, prawa jazdy, paszporty),
 • dokumentów bankowych i ubezpieczeniowych,
 • dokumentów samochodowych,
 • dokumentacji technicznej (potrzebnej np. do celów patentowych),
 • zaświadczeń medycznych,
 • dokumentów sądowych.

Język grecki – historia i najważniejsze informacje

Grecki należy do rodziny języków indoeuropejskich i grupy języków helleńskich. Jest językiem ojczystym dla około 13 milionów osób – jako urzędowy obowiązuje w Grecji i na Cyprze.  Posługuje się nim ponad 15 mln ludzi na całym świecie (używany jest m.in. przez mniejszości narodowe w Armenii, Rumunii, Albanii, Turcji, USA, Ukrainie i Węgrzech). Grecki należy do oficjalnych języków UE.

Język nowogrecki wyewoluował od starożytnej Greki i ma najdłuższą udokumentowaną historię wśród wszystkich języków świata. Jego korzenie sięgają prawie 3,5 tysiąca lat wstecz. Język starogrecki był używany na terenie basenu Morza Śródziemnego. W ogromnym stopniu wpłynął na rozwój nauki i kultury europejskiej oraz języków indoeuropejskich. Obecnie regulacją nowogreckiego zajmuje się Centrum Języka Greckiego.

Tłumacz: grecki-polski online

Biuro tłumaczeń Akademia wykonuje przekłady zlecone w siedzibie naszego oddziału w Rybniku oraz online. Tłumacz z naszego biura może wykonać tłumaczenia z greckiego na polski lub z polskiego na grecki tekstów zwykłych i specjalistycznych. Wystarczy dostarczyć nam pliki do przekładu, a my dobierzemy najlepszego specjalistę i odeślemy gotową translację. Tłumacz przysięgły greckiego opatrzy gotowy przekład pieczęcią – wtedy klient może odebrać dokument osobiście lub dostarczymy go Pocztą Polską.

Tłumacz grecki – dlaczego właśnie my?

Biuro tłumaczeń Akademia w branży działa już od 2001 roku. Od tego czasu rozwinęliśmy ofertę, stworzyliśmy zaufane grono tłumaczy o różnych specjalnościach i dopracowaliśmy do perfekcji proces obsługi klienta.

Powierz nam tłumaczenie grecko-polskie, aby zyskać:

 • najwyższą staranność i rzetelność przekładu – zachowujemy merytorykę tekstu, a zarazem dopasowujemy jego styl do przeznaczenia dokumentu i konkretnej grupy odbiorców,
 • sprawny przekład tekstów specjalistycznych i technicznych,
 •  bezpłatną wycenę zlecenia online,
 • wysoką jakość przekładu w rozsądnej cenie.

Chcesz zlecić tłumaczenia na grecki bądź polski dokumentów urzędowych, tekstów technicznych, specjalistycznych lub zwykłych? Poznaj zakres naszej oferty, doświadczenie i referencje. Skorzystaj z pomocy rzetelnego tłumacza języka greckiego.