Tłumacz szwedzko-polski – profesjonalne tłumaczenia z szwedzkiego i na szwedzki

Tłumaczenia szwedzki

Biuro tłumaczeń Akademia oferuje profesjonalne tłumaczenia z i na język szwedzki. Tłumacząc nasze teksty, dbamy o najwyższą poprawność językową, stylistyczną i merytoryczną oraz wierność intencji autora. Dokładamy wszelkich starań, by nasze tłumaczenia brzmiały naturalnie zarówno dla fachowców, jak i rodzimych użytkowników języków docelowych z różnych regionów świata. Wykonamy dla Ciebie zwykłe, specjalistyczne i przysięgłe tłumaczenia pisemne i ustne. Przetłumaczymy strony internetowe, podręczniki techniczne, dokumenty i wszelkie inne rodzaje tekstów z i na język szwedzki.

Szwedzki
4.9/5 (117 opinii)

Tłumaczymy z języka szwedzkiego i na język szwedzki

W biurze tłumaczeń Akademia wykonujemy profesjonalne tłumaczenia z języka szwedzkiego i na język szwedzki. Dbamy, by nasze tłumaczenia były czymś więcej niż poprawnym językowo i merytorycznie przekładem. Dlatego tłumaczenia z Akademii są dostosowane do obszaru kulturowego użytkowników, do których są kierowane. Zlecając nam swoje teksty do tłumaczenia, zyskujesz gwarancję najwyższej jakości przekładów niezależnie od wybranych języków tłumaczeń.

W naszym biurze świadczymy tłumaczenia z języka szwedzkiego i odwrotne w obrębie wielu rozmaitych branż. Efekt naszej pracy to przekłady poprawne merytorycznie, brzmiące naturalnie dla fachowca z danej dziedziny. Uzyskujemy je dzięki naszemu dużemu doświadczeniu w poruszaniu się po tkance językowej wielu specjalistycznych branż. Wykonamy dla Ciebie tłumaczenia z i na język szwedzki w dziedzinie medycyny, IT, prawa, HR, motoryzacji i wielu innych. Dostarczamy też kreatywnych tłumaczeń tekstów marketingowych oraz biznesowych, w tym firmowej korespondencji. Chętnie podejmujemy się także wszelkiego rodzaju tłumaczeń technicznych.
Współpracujemy z wieloma branżami, oferując:

• Tłumaczenia prawne
• Tłumaczenia biznesowe
• Tłumaczenia kadry i płace (HR)
• Tłumaczenia marketingowe
• Tłumaczenia IT
• Tłumaczenia maszynowe dla firm
• Tłumaczenia medyczne
• Tłumaczenia techniczne

Tłumacz przysięgły języka szwedzkiego

Biuro tłumaczeń Akademia oferuje fachowe tłumaczenia przysięgłe języka szwedzkiego. Nasi tłumacze przysięgli to profesjonaliści wpisani na oficjalną listę Ministerstwa Sprawiedliwości. Oferują uwierzytelnione tłumaczenia wszelkiej oficjalnej dokumentacji z i na język szwedzki. Tłumaczenia przysięgłe języka szwedzkiego obejmują przekłady aktów notarialnych, aktów urodzenia, ślubu, zgonu i testamentów. Oferujemy również tłumaczenia przysięgłe dyplomów, świadectw, certyfikatów i wszelkich dokumentów urzędowych. Oprócz treści dokumentów przetłumaczymy również pieczęci, podpisy i znaki wodne z lub na język szwedzki.

Najczęściej tłumaczone przez nas dokumenty:

  • Tłumaczenia aktów stanu cywilnego
  • Tłumaczenia umów i kontraktów
  • Tłumaczenia aktów notarialnych
  • Tłumaczenia dokumentów sądowych
  • Tłumaczenia zaświadczeń i dokumentów medycznych
  • Tłumaczenia świadectw, dyplomów, certyfikatów
  • Tłumaczenia dokumentów ubezpieczeniowych
  • Tłumaczenia dokumentów bankowych
  • Tłumaczenia dokumentów technicznych
  • Tłumaczenia dokumentów samochodowych

Kto mówi po szwedzku?

Szwedzki jest językiem oficjalnym Szwecji i jednym z języków urzędowych Finlandii i Unii Europejskiej. Posługuje się nim około 9 milionów ludzi. Oprócz Szwedów posługują się nim głównie Szwedofinowie w Finlandii, gdzie szwedzki jest często również językiem biznesu międzynarodowego. Szwedzkojęzyczne są również fińskie Wyspy Alandzkie na Bałtyku. Językiem szwedzkim mówią zatem zarówno zwykli mieszkańcy obu krajów, jak i biznesmeni, politycy, edukatorzy, a nawet żołnierze niektórych jednostek fińskich.

Historia języka szwedzkiego

Język szwedzki wyodrębnił się z języka północnogermańskiego. Od czasów średniowiecza język ten różnicował się na różne języki północne. W XII wieku wykształcił się język szwedzki runiczny. Wraz z nadejściem chrześcijaństwa alfabet łaciński zastąpił dotychczas stosowane pismo runiczne. Od XIII wieku używany był już klasyczny język szwedzki, który z czasem ewoluował w kierunku dialektów chłopstwa i arystokracji. Między wiekami XVI a XIX język szwedzki opanował również tereny Finlandii, stając się tam językiem oficjalnym. Pozostałością po tamtych czasach są dialekty języka szwedzkiego do dziś używane w części południowych i zachodnich gmin Finlandii.

Wyceń tłumaczenie teraz!

 

Zobacz naszą ofertę na specjalistyczne tłumaczenia w języku szwedzkim: