Tłumaczenia niemiecki - polski online

W biurze tłumaczeń Akademia świadczymy najwyższej jakości tłumaczenia z i na język niemiecki. Tłumaczymy wszelkiego rodzaju teksty niemieckie na język polski. Wykonujemy też tłumaczenia odwrotne – z języka polskiego na niemiecki. W obu przypadkach zachowujemy najwyższe standardy translatorskie, poparte naszych wieloletnim doświadczeniem i dogłębną znajomością języka. Wykonujemy tłumaczenia ustne i pisemne, zwykłe, specjalistyczne i przysięgłe z i na język niemiecki. Oferujemy przekłady dla wielu różnorodnych branż. Tworzymy tłumaczenia artykułów, prac naukowych, instrukcji technicznych, dokumentów biznesowych i wielu innych rodzajów tekstów.

Tłumaczenia niemiecki

Tłumaczymy z języka niemieckiego i na język niemiecki

W biurze tłumaczeń Akademia sporządzimy dla Ciebie profesjonalne przekłady z i na język niemiecki. Przetłumaczymy niemieckie teksty na język polski. Wykonamy też tłumaczenia odwrotne, na język niemiecki. Możesz zlecić nam tłumaczenie niemieckiego tekstu i otrzymać przekłady zachowujące jednakowe, najwyższe standardy. Tłumacząc nasze teksty na język niemiecki, dostosowujemy ich kształt do realiów kulturowych i dialektów używanych w rejonach, w których przebywają docelowi odbiorcy. W efekcie zyskujesz gwarancję najwyższej jakości tłumaczeń stworzonych z myślą o ich końcowych użytkownikach.

Oferujemy profesjonalne tłumaczenia na i z języka niemieckiego dla wielu różnorodnych branż. W sposób naturalny operujemy profesjonalnym słownictwem niemieckim z dziedzin takich jak medycyna, prawo, biznes, ekonomia, IT, HR czy z wielu branż technicznych. Nasze tłumaczenia cechuje najwyższa poprawność merytoryczna i językowa. Przekłady z Akademii brzmią autentycznie, naturalnie i fachowo dla rodowitego Niemca i użytkowników innych języków. Efektem naszej pracy są rzetelne, godne zaufania instrukcje obsługi skomplikowanych maszyn, prace naukowe na tematy ścisłe i humanistyczne, analizy finansowe i wiele innych.

Współpracujemy z wieloma różnymi branżami, oferując:

 • Tłumaczenia prawne
 • Tłumaczenia biznesowe
 • Tłumaczenia kadry i płace (HR)
 • Tłumaczenia marketingowe
 • Tłumaczenia IT
 • Tłumaczenia maszynowe dla firm
 • Tłumaczenia medyczne
 • Tłumaczenia techniczne

Nasi tłumacze języka niemieckiego są wyspecjalizowanymi pracownikami, którzy posiadają niezbędne kompetencje, aby zrealizować każde zlecenie. Tłumacz z niemieckiego może przełożyć zwykłe dokumenty, jak CV czy listy motywacyjne, dokumenty firmowe, listy do partnerów biznesowych, dokumentację samochodową, dyplomy i certyfikaty, akty urodzenia, świadectwa pracy, dokumentację medyczną czy też ważne pisma i dokumenty urzędowe, które pozwolą Ci uwiarygodnić dokumenty przed niemieckimi i polskimi urzędami.

W naszej firmie mamy zespół ponad 50 tłumaczy, którzy dokonują przekładów na najpopularniejsze języki świata w tym europejskie, jak angielski czy rosyjski, ale także egzotyczne, jak japoński czy turecki. Każdy tłumacz z niemieckiego czy innego języka to nasz wieloletni pracownik, który realizując międzynarodowe projekty, niejednokrotnie udowodnił swoją skuteczność i umiejętności. Zleć nam tłumaczenie, a przekonasz się o wysokiej jakości naszych przekładów. Proponujemy między innymi tłumaczenia na niemiecki. W ofercie mamy nie tylko teksty standardowe, ale również i specjalistyczne, medyczne czy techniczne.

Tłumacz przysięgły języka niemieckiego

W dobie migracji zarobkowej do Niemiec usługi tłumaczy przysięgłych języka niemieckiego stają się niezbędne. Niemieckie urzędy wymagają bowiem często przedstawienia dokumentów poświadczających kwalifikacje zawodowe w języku niemieckim. Dostarczamy profesjonalnych, uwierzytelnionych tłumaczeń wszelakiej dokumentacji, której ostateczny kształt dostosowany jest do wymogów niemieckich urzędów. Tłumaczymy dyplomy i świadectwa, akty urodzenia, ślubu czy zgonu, testamenty i akty notarialne. Tłumacz przysięgły języka niemieckiego z Akademii zapewni Ci też tłumaczenie dokumentacji samochodowej, medycznej, biznesowej i wielu innych rodzajów tekstów. Przetłumaczymy również wszelkie pieczęcie, znaki wodne i podpisy.

Najczęściej tłumaczone przez nas dokumenty:

 • Tłumaczenia aktów stanu cywilnego
 • Tłumaczenia umów i kontraktów
 • Tłumaczenia aktów notarialnych
 • Tłumaczenia dokumentów sądowych
 • Tłumaczenia zaświadczeń i dokumentów medycznych
 • Tłumaczenia świadectw, dyplomów, certyfikatów
 • Tłumaczenia dokumentów ubezpieczeniowych
 • Tłumaczenia dokumentów bankowych
 • Tłumaczenia dokumentów technicznych
 • Tłumaczenia dokumentów samochodowych

Tłumaczenia przysięgłe niemiecki

W Biurze Tłumaczeń AKADEMIA można zamówić tłumaczenia niemieckie dokumentów urzędowych – uwierzytelnione podpisem i pieczęcią tłumacza przysięgłego. Każdy przekład jest tłumaczony z najwyższą starannością. Tłumacz przysięgły języka niemieckiego dba o poprawność stylistyczną, językową, interpunkcyjną i merytoryczną, ponieważ w tekstach formalnych nie ma miejsca nawet na najdrobniejsze nieścisłości.

Kto mówi po niemiecku?

Język niemiecki jest językiem urzędowym aż sześciu europejskich krajów. Należą do nich Niemcy, Szwajcaria, Austria, Belgia, Liechtenstein i Luksemburg. Jest to również język oficjalny i roboczy Unii Europejskiej. Co ciekawe, jest to także urzędowy język pomocniczy w wielu gminach województwa opolskiego. Ponadto po niemiecku mówią też liczne mniejszości w wielu krajach w Europie i na świecie. Należą do nich USA, Polska, Francja, Kanada, Brazylia, RPA, Rosja, Wielka Brytania i wiele innych państw. Szacuje się, że łącznie językiem niemieckim posługuje się obecnie niemal 130 milionów osób.

Historia języka niemieckiego

Język niemiecki wyodrębnił się z grupy języków germańskich we wczesnych wiekach średnich. W XIX i XX wieku następowało stopniowe spłaszczanie różnic dialektowych. Proces ten zaowocował ukształtowaniem się standardu języka niemieckiego. Po pierwszej i drugiej wojnie światowej popularne były negatywne uczucia i nastroje względem języka niemieckiego w wielu krajach zamieszkiwanych przez mniejszości niemieckie. Efektem tych nastrojów było tłumienie przejawów użycia języka niemieckiego i wymieranie niektórych jego dialektów

Tłumaczenia niemiecki - cennik

Rodzaj tłumaczenia Przy zamówieniu w biurze Przy zamówieniu online
Zwykłe 25 PLN za stronę tłumaczeniową* 19.99 PLN za stronę tłumaczeniową*
Przysięgłe 35 PLN za stronę tłumaczeniową* 33 PLN za stronę tłumaczeniową*
Samochodowe od 65 PLN za komplet od 65 PLN za komplet

W przypadku tłumaczenia zwykłego jedna strona to 1500 znaków ze spacjami natomiast w przypadku tłumaczenia przysięgłego jedna strona tłumaczeniowa to 1125 znaków ze spacjami.
Podane ceny są cenami netto.

Tłumacz niemiecki online

AKADEMIA działa jako internetowe biuro tłumaczy języka niemieckiego. Wykonujemy tłumaczenia zwykłe (m.in. internetowe tłumaczenie strony internetowej wykonanej w j. niemieckim, tekstów literackich lub marketingowych), specjalistyczne, techniczne oraz tłumaczenia przysięgłe online uwierzytelnione przez tłumacza wpisanego na listę Ministerstwa Sprawiedliwości.

Internetowe biuro tłumaczeń stworzyliśmy z myślą o Klientach z całej Polski, którym zależy na szybkim i wygodnym, a zarazem w 100% bezpiecznym zleceniu tłumaczenia dokumentacji formalnej. Tłumacz przysięgły online potwierdza przełożony dokument stosowną pieczęcią, a następnie przesyłany jest na prywatny lub firmowy adres Klienta. To pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na wizytę w biurze. Cała procedura jest bardzo szybka (gwarantujemy, że dostarczymy tłumaczenia na czas), a jej koszty są bardzo atrakcyjne w porównaniu do lokalnej konkurencji.