Tłumaczenia rosyjski – polski online

Tłumaczenia rosyjski

W biurze tłumaczeń Akademia w Rybniku wykonamy dla Ciebie najwyższej jakości tłumaczenia z i na język rosyjski. Przetłumaczysz z nami każdy tekst – od kampanii reklamowej Twojej firmy, przez złożone instrukcje techniczne, po wszelkiego rodzaju dokumentację. Świadczymy tłumaczenia ustne i pisemne, zwykłe, specjalistyczne i przysięgłe. Przetłumaczymy Twój tekst na czas i z uwzględnieniem realiów kulturowych jego odbiorców. Współpracując z nami uzyskasz niezawodne i bezbłędne przekłady stron internetowych, artykułów, instrukcji czy podręczników.

Tłumaczymy z języka rosyjskiego i na język rosyjski

Wykonamy dla Ciebie profesjonalne tłumaczenia z i na język rosyjski. Przetłumaczymy Twój tekst w pełni poprawnie pod względem językowym, stylistycznym i merytorycznym. Mając na uwadze realia kulturowe docelowego użytkownika, zadbamy o użycie stosownego rejestru języka i dialektu. Możesz mieć pewność, że tłumaczenie, które od nas uzyskasz, będzie wiernym odzwierciedleniem idei autora tekstu.

Oferujemy tłumaczenia na i z języka rosyjskiego dla rozmaitych branż. Możesz zlecić nam tłumaczenia biznesowe, w tym materiałów kadrowo-płacowych, finansowych czy faktur. Wykonamy też przekłady tekstów technicznych między innymi dla branży IT, samochodowej czy firm maszynowych. Przetłumaczymy też teksty medyczne i prawnicze oraz marketingowe. Dostarczymy Ci przekładów, które zrobią wrażenie profesjonalizmu, autentyczności i fachowości na specjalistach w danej dziedzinie. Każde tłumaczenie wykonamy na czas i z gwarancją poprawności językowej, stylistycznej i merytorycznej. Nasze przekłady są wzorowymi egzemplarzami mistrzowskiego warsztatu translatorskiego i dogłębnej znajomości języka rosyjskiego i nie tylko.

W ramach przekładów branżowych, oferujemy:

• Tłumaczenia prawne
• Tłumaczenia biznesowe
• Tłumaczenia kadry i płace (HR)
• Tłumaczenia marketingowe
• Tłumaczenia IT
• Tłumaczenia maszynowe dla firm
• Tłumaczenia medyczne
• Tłumaczenia techniczne

Tłumacz przysięgły języka rosyjskiego

Wykonujemy fachowe tłumaczenia przysięgłe z języka rosyjskiego i na język rosyjski. Nasi tłumacze przysięgli wpisani są na oficjalną listę Ministerstwa Sprawiedliwości. Oferujemy tłumaczenia przysięgłe aktów urodzenia, chrztu, ślubu, zgonu, aktów notarialnych, testamentów i wielu innych dokumentów. Przetłumaczysz u nas dokumentację samochodową, medyczną, biznesową czy pracowniczą. Przetłumaczymy także dyplomy i świadectwa potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Oprócz treści dokumentów tłumaczymy również znaki wodne, pieczęcie i podpisy. Każdy przekład wykonany przez naszego tłumacza przysięgłego opatrzony jest oficjalną pieczęcią. Nasze tłumaczenia przysięgłe są dostosowane do wymogów urzędów rosyjskich.

Najczęściej tłumaczone przez nas dokumenty:

  • Tłumaczenia aktów stanu cywilnego
  • Tłumaczenia umów i kontraktów
  • Tłumaczenia aktów notarialnych
  • Tłumaczenia dokumentów sądowych
  • Tłumaczenia zaświadczeń i dokumentów medycznych
  • Tłumaczenia świadectw, dyplomów, certyfikatów
  • Tłumaczenia dokumentów ubezpieczeniowych
  • Tłumaczenia dokumentów bankowych
  • Tłumaczenia dokumentów technicznych
  • Tłumaczenia dokumentów samochodowych

Tłumaczenie przysięgłe rosyjski

Jedną ze specjalności Biura Tłumaczeń AKADEMIA z Rybnika są tłumaczenia przysięgłe z języka rosyjskiego na język polski i z języka polskiego na język rosyjski. Tłumaczenia uwierzytelnione wykonuje doświadczony tłumacz przysięgły języka rosyjskiego, który posiada odpowiednie uprawnienia (wpis na listę prowadzoną przez Ministerstwo Sprawiedliwości).

Kto mówi po rosyjsku?

Języka rosyjskiego używa ponad 201 milionów osób. Jest to język urzędowy w krajach takich jak Rosja, Białoruś, Kazachstan i Kirgistan. To także jeden z języków urzędowych ONZ i Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Język ten pełni również rolę urzędowego w krajach częściowo uznawanych, takich jak na przykład Abchazja czy Osetia Południowa. Część użytkowników języka rosyjskiego zamieszkuje również tereny Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Turkmenistanu, Tadżykistanu, Rumunii czy Finlandii. Również w Polsce występują mniejszości posługujące się językiem rosyjskim. Język ten jest też używany w USA, Kanadzie i Australii.

Historia języka rosyjsku

Język rosyjski wyodrębnił się z języka prasłowiańskiego. Rozwój literackiego języka rosyjskiego opisuje się, podając trzy jego najważniejsze okresy. Pierwszym z nich był okres staroruski, który trwał od XI do około XVI wieku. W tym okresie największy rozwój literatury i języka ruskiego dokonał się w północno-wschodniej części Rosji. W kolejnym okresie, moskiewskim, poprzez rozwój literatury kształtował się język ogólnoruski. W XVIII wieku literacki język rosyjski osiągnął swoją dojrzałość, jednocześnie jednak wypierany był częściowo przez łacinę. XIX wiek to czas wyodrębnienia się z języka rosyjskiego literackiego języka ukraińskiego i białoruskiego. Współczesny język rosyjski wykazuje dość liczne naleciałości z niemieckiego, francuskiego i angielskiego, a także pozostałości z języków tatarskiego, staro-cerkiewno-słowiańskiego, greckiego czy polskiego.

Tłumaczenia rosyjski – cennik

Rodzaj tłumaczenia Przy zamówieniu w biurze Przy zamówieniu online
Zwykłe 25 PLN za stronę tłumaczeniową* 20.99 PLN za stronę tłumaczeniową*
Przysięgłe 35 PLN za stronę tłumaczeniową* 33 PLN za stronę tłumaczeniową*

W przypadku tłumaczenia zwykłego jedna strona to 1500 znaków ze spacjami natomiast w przypadku tłumaczenia przysięgłego jedna strona tłumaczeniowa to 1125 znaków ze spacjami.
Podane ceny są cenami netto.

Tłumacz rosyjski online

Wykonujemy nie tylko tłumaczenia przysięgłe z języka rosyjskiego i na język rosyjski dla Klientów odwiedzających nasze biuro w Rybniku, ale także tłumaczenia przysięgłe online. Tłumacz przysięgły online to doskonałe rozwiązanie dla osób prywatnych, firm i instytucji, którym zależy na szybkiej realizacji zlecenia oraz elastycznej obsłudze.

Internetowe biuro tłumaczeń zapewnia konkurencyjne ceny i pełne bezpieczeństwo powierzonych danych. Jakość przekładu jest wysoka, ponieważ opieramy się o zasady obowiązującej normy. Internetowe biuro tłumaczy AKADEMIA to zespół osób doskonale znających język rosyjski i posiadających doświadczenie w tłumaczeniach oficjalnej dokumentacji urzędowej (notarialnej, sądowej, firmowej). Duży zespół współpracowników pozwala na błyskawiczne przygotowanie potrzebnego dokumentu, a kilkuetapowy proces weryfikacji gwarantuje najwyższą precyzję.

Przełożone dokumenty podpisujemy, opatrujemy pieczęcią i dostarczamy prosto do Klienta (przesyłką poleconą). To pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na wizytę w stacjonarnym biurze tłumaczeń.

Wyceń tłumaczenie teraz!