Tłumacz włosko-polski – profesjonalne tłumaczenia z włoskiego i na włoski

Tłumaczenia włoski

W biurze tłumaczeń Akademia wykonamy dla Ciebie profesjonalne tłumaczenia z i na język włoski. Operujemy bezbłędnie zarówno językiem włoskim, jak i wieloma innymi językami. Dzięki temu możesz zamówić tłumaczenie tekstu po włosku na dowolny inny język z naszej oferty. Wykonujemy tłumaczenia zwykłe, specjalistyczne i przysięgłe różnego rodzaju tekstów o rozmaitej tematyce. Dzięki imponującemu doświadczeniu władamy świetnie językami branży medycznej, prawniczej, kadrowo-płacowej, naukowej czy wielu branży technicznych. Efektem naszej pracy jest zawsze wierny, precyzyjny przekład, poprawny pod kątem językowym, stylistycznym i merytorycznym.

Włoski
4.6/5 (118 opinii)

Tłumaczymy z języka włoskiego i na język włoski

W biurze tłumaczeń Akademia świadczymy profesjonalne tłumaczenia z i na język włoski. Wykonamy dla Ciebie tłumaczenia tekstów w języku polskim lub włoskim. Dbamy o to, by nasze tłumaczenia uwzględniały specyfikę kulturową odbioru tekstu przez czytelników w danym języku.

Tłumacze Akademii to nie tylko znawcy języków obcych. To także wszechstronne umysły potrafiące odnaleźć się merytorycznie w wielu dziedzinach. Oferujemy poprawne językowo, stylistycznie i merytorycznie tłumaczenia na i z języka włoskiego dla wielu branż. Obracamy się w tematyce branży technicznej, prawniczej, medycznej, kadrowo-płacowej i wielu innych. Wykonujemy profesjonalne, w pełni zrozumiałe tłumaczenia dla fachowców w swej dziedzinie. Zamówisz u nas nienaganny przekład instrukcji technicznej swojego produktu IT, jak i tłumaczenie biznesowego kontraktu.

Przykładowe przekłady, jakie wykonujemy dla Klientów z różnych branż to:

 • Tłumaczenia prawne
 • Tłumaczenia biznesowe
 • Tłumaczenia kadry i płace (HR)
 • Tłumaczenia marketingowe
 • Tłumaczenia IT
 • Tłumaczenia maszynowe dla firm
 • Tłumaczenia medyczne
 • Tłumaczenia techniczne

Tłumacz przysięgły języka włoskiego

Tłumacze przysięgli języka włoskiego w Akademii dostarczą Ci uwierzytelnionych przekładów wszelkiego rodzaju oficjalnych dokumentów. Nasze tłumaczenia przysięgłe uznawane są przez wszelkie urzędy i instytucje w kraju i za granicą. Możesz z nami przetłumaczyć swoje dokumenty poświadczające zdobyte kwalifikacje, takie jak dyplomy i świadectwa. Dokonamy przekładu aktów notarialnych, aktów urodzenia, ślubu, zgonu, aktów własności czy testamentów. Przetłumaczymy też dla Ciebie faktury, dokumentację samochodową i wszelkie pisma urzędowe.

Najczęściej tłumaczone przez nas dokumenty:

 • Tłumaczenia aktów stanu cywilnego
 • Tłumaczenia umów i kontraktów
 • Tłumaczenia aktów notarialnych
 • Tłumaczenia dokumentów sądowych
 • Tłumaczenia zaświadczeń i dokumentów medycznych
 • Tłumaczenia świadectw, dyplomów, certyfikatów
 • Tłumaczenia dokumentów ubezpieczeniowych
 • Tłumaczenia dokumentów bankowych
 • Tłumaczenia dokumentów technicznych
 • Tłumaczenia dokumentów samochodowych

Kto mówi po włosku?

Językiem włoskim posługuje się obecnie około 100 milionów użytkowników. Jest to język urzędowy we Włoszech, San Marino, Szwajcarii i Watykanie. Ponadto mówi nim pewna część populacji państw z basenu Morza Śródziemnego. Należą do nich Malta, Grecja, Słowenia i Chorwacja. Specyficzny dialekt języka włoskiego można też usłyszeć na Korsyce. Włoski jest jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej. W związku z emigracją zarobkową użytkowników języka włoskiego można spotkać również w innych częściach świata, jak choćby w USA, Kanadzie czy Wielkiej Brytanii. Mniejszości włoskie można też spotkać w Brazylii, Argentynie, Urugwaju, a także w Niemczech czy Polsce.

Historia języka włoskiego

Język włoski należy do grupy języków romańskich, które wyewoluowały z łaciny. Po upadku Cesarstwa Rzymskiego z pospolitej łaciny używanej przez lud zaczęły wykształcać się dialekty, które panowały w różnych częściach półwyspu. Język włoski wykształcił się z jednego z nich – dialektu toskańskiego. Rozwój języka włoskiego w okresie renesansu właśnie z tego dialektu zawdzięcza się między innymi Petrarce i Dantemu Alighieri, którzy stworzyli jedne z najważniejszych dzieł literackich tej epoki. W obecnym języku włoskim wyodrębnia się trzy najważniejsze dialekty. Są to dialekt toskański, północny i południowo-centralny.

Wyceń tłumaczenie teraz!

Tłumaczenia włoski – cennik

Rodzaj tłumaczeniaPrzy zamówieniu w biurzePrzy zamówieniu online
Zwykłe36 PLN za stronę tłumaczeniową*41 PLN za stronę tłumaczeniową*
Przysięgłe60 PLN za stronę tłumaczeniową*55 PLN za stronę tłumaczeniową*

W przypadku tłumaczenia zwykłego jedna strona to 1500 znaków ze spacjami natomiast w przypadku tłumaczenia przysięgłego jedna strona tłumaczeniowa to 1125 znaków ze spacjami.
Podane ceny są cenami netto.

 

Zobacz naszą ofertę na specjalistyczne tłumaczenia w języku włoskim: