Tłumacz bułgarsko-polski – profesjonalne tłumaczenia z bułgarskiego i na bułgarski

Tłumaczenia Bułgarski

Zwykłe i przysięgłe, pisemne, ekspresowe, a także specjalistyczne – tłumaczenia z i na bułgarski to nasza specjalność. Nasz zespół składa się wyłącznie z doświadczonych translatorów, którzy gwarantują najwyższą jakość tłumaczeń, prawidłowe osadzenie w kontekście, a także dostosowanie do realiów i zwyczajów użytkowników języka. Wykonamy tłumaczenie dowolnego tekstu – od specyfikacji technicznej, przez dokumenty, po treści literackie. Zleć nam tłumaczenie z bułgarskiego na polski lub z polskiego na bułgarski, a otrzymasz przekład szybko i w dobrej cenie. Zapytaj o bezpłatną wycenę teraz!

Tłumaczymy z języka bułgarskiego i na język bułgarski

Biuro tłumaczeń Akademia jest do Twojej dyspozycji zawsze, gdy potrzebny jest profesjonalny tłumacz języka bułgarskiego. Oferujemy kompleksową obsługę w tym zakresie, dlatego możemy wykonać tłumaczenia z bułgarskiego na polski i z polskiego na bułgarski w dowolnej konfiguracji. Do tłumaczeń przyjmujemy wszelkiego rodzaju teksty i dokumenty. Posiadamy grono wyspecjalizowanych w poszczególnych dziedzinach tłumaczy, którzy potrafią posługiwać się językiem branżowym bądź literackim i doskonale znają kontekst kulturowy języka. Powierzając nam tłumaczenie z bułgarskiego na polski lub odwrotnie, masz pewność, że przekład będzie czytelny oraz w pełni zrozumiały dla odbiorcy. Będzie napisany językiem, którym rzeczywiście posługują się jego użytkownicy.

Profesjonalny tłumacz – bułgarski branżowy

Naszym wyróżnikiem jest możliwość zaoferowania tłumaczeń wysoko specjalistycznych tekstów. Tłumacze Akademii znają język: IT, medyczny, przemysłu wysokich technologii, prawniczy. Na potrzeby Klientów dokonujemy tłumaczeń pisemnych. Wykonamy przekład, np. pieczęci, znaków wodnych, certyfikatów, aktów sądowych, ale również stron internetowych.

W ramach branżowych tłumaczeń, których się podejmujemy można wyróżnić:

 • Tłumaczenia biznesowe
 • Tłumaczenia prawne
 • Tłumaczenia kadry i płace (HR)
 • Tłumaczenia marketingowe
 • Tłumaczenia IT
 • Tłumaczenia medyczne
 • Tłumaczenia techniczne

Jeżeli interesuje Cię tłumaczenie spoza powyższej listy, z pewnością również będziemy mogli zrealizować takie zlecenie. Skontaktuj się z nami celem wyceny.

Tłumacz przysięgły języka bułgarskiego

Poza tłumaczeniami zwykłymi i specjalistycznymi oferujemy także tłumaczenia przysięgłe na i z języka bułgarskiego. Przekładów dokonują najbardziej doświadczeni tłumacze z odpowiednimi kwalifikacjami potwierdzonymi przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Gwarantujemy dopasowanie tłumaczeń do formatu wymaganego przez urzędy kraju i języka ich przeznaczenia. W ramach tłumaczeń przysięgłych tłumaczymy: dokumenty, zaświadczenia, dokumentację samochodową, medyczną, pieczęcie, podpisy oraz wiele innych.

Oto najpopularniejsze zlecenia, jakimi zajmuje się tłumacz przysięgły bułgarskiego:

 • Tłumaczenia aktów stanu cywilnego
 • Tłumaczenia umów i kontraktów
 • Tłumaczenia aktów notarialnych
 • Tłumaczenia dokumentów sądowych
 • Tłumaczenia zaświadczeń i dokumentów medycznych
 • Tłumaczenia świadectw, dyplomów, certyfikatów
 • Tłumaczenia dokumentów ubezpieczeniowych
 • Tłumaczenia dokumentów bankowych
 • Tłumaczenia dokumentów technicznych
 • Tłumaczenia dokumentów samochodowych

Jak zamówić tłumaczenia z bułgarskiego i na bułgarski?

Jeżeli potrzebny Ci jest profesjonalny i w pełni zrozumiały przekład na bułgarski i z bułgarskiego, pomoże Ci tłumacz z naszego biura. Aby skorzystać z naszych usług:

 1. Prześlij zapytanie o wycenę bądź skorzystaj z szacunkowej wyceny poprzez formularz na stronie.
 2. Oczekuj wyceny – staramy się, byś otrzymał ją jak najszybciej.
 3. Po zaakceptowaniu oferty, dokonaj płatności we wskazanej kwocie.
 4. Czekaj na przekład – otrzymasz go nie później niż w określonym w ofercie dniu. Terminowość jest naszym priorytetem!

Zamówienie na tłumaczenie z bułgarskiego na polski i odwrotne możesz złożyć online lub w siedzibie naszego biura.

Kto mówi po bułgarsku?

Aktualnie językiem bułgarskim posługuje się natywnie około 9 mln ludzi, z czego niespełna 7 mln to mieszkańcy Bułgarii, a pozostałe osoby to mniejszości narodowe zamieszkujące Serbię, Macedonię, Górę Athos, Słowację, Węgry, a także Ukrainę. Ze względu na przynależność Bułgarii do Unii Europejskiej, wszystkie dokumenty unijne są tłumaczone na język bułgarski.

Ciekawostki o języku bułgarskim

Czy wiesz, że:

 1. Bułgarski to jedyny język słowiański, w którym nie występuje odmiana przez przypadki?
 2. W języku tym występuje bardzo duża liczba słów pochodzących z tureckiego oraz greckiego, co sprawia, że mimo iż jest to język słowiański, Polacy i Bułgarzy nie są w stanie się porozumieć bez minimalnej znajomości obu języków.
 3. W bułgarskim znajdziesz wielu fałszywych przyjaciół, czyli słów o podobnym brzmieniu, ale zupełnie innym znaczeniu. Najlepszym przykładem jest bułka (булка), jako słowo określające pannę młodą lub po prostu żonę.

Jeżeli chcesz uniknąć językowych wpadek w kontaktach z Bułgarami, internetowy tłumacz bułgarskiego Ci nie pomoże. Zaufaj profesjonalistom, zleć tłumaczenie nam. Zamów wycenę teraz.