Tłumacz serbsko-polski – profesjonalne tłumaczenia z serbskiego i na serbski

Tłumaczenia serbski

Biuro tłumaczeń Akademia oferuje profesjonalne, terminowe i niedrogie tłumaczenia z i na język serbski. Zapewniamy kompleksową obsługę, a najwyższą jakość przekładów gwarantuje zespół doświadczonych translatorów oraz ścisła kontrola wszystkich zleceń. Nasi tłumacze posługują się zrozumiałym, prawidłowo osadzonym w kontekście kulturowym i zgodnym ze zwyczajami użytkowników językiem, zatem masz pewność, że otrzymany tekst będzie spełniał najwyższe standardy profesjonalizmu. Przyjmujemy wszelakie teksty do tłumaczenia – od dokumentów, przez specyfikacje techniczne po treści utworów literackich. Poznaj szczegóły naszej oferty i zamów bezpłatną wycenę już teraz!

Tłumaczymy z języka serbskiego na polski i z polskiego na serbski

Specjalnością naszego biura tłumaczeń są fachowe tłumaczenia z języka serbskiego na polski oraz z polskiego na serbski. Naszym priorytetem jest sporządzenie przekładu w pełni wiernego oryginałowi, a jednocześnie dostosowanego do realiów kraju i zwyczajów użytkowników. Nasze tłumaczenia mają naturalne brzmienie dla odbiorców. Zatrudniamy tłumaczy, którzy są specjalistami w wąskich dziedzinach, dlatego, powierzając nam zlecenie, masz pewność, że znają oni kontekst oraz potrafią prawidłowo operować charakterystycznymi dla danej grupy wyrażeniami.

Profesjonalny tłumacz – serbski branżowy

Język fachowców z danej branży różni się znacząco od języka używanego na co dzień. Zawiera w sobie szereg profesjonalizmów i zwrotów zrozumiałych tylko dla określonej grupy. Zatrudniamy tłumaczy języka serbskiego, którzy władają językiem: medycznym, IT, prawniczym, technicznym. Na potrzeby Klientów dokonujemy tłumaczeń dla różnych branż, zawsze gwarantując ich najwyższą jakość.

Najczęściej zlecane nam tłumaczenia branżowe to:

 • Tłumaczenia biznesowe
 • Tłumaczenia prawne
 • Tłumaczenia kadry i płace (HR)
 • Tłumaczenia marketingowe
 • Tłumaczenia IT
 • Tłumaczenia medyczne
 • Tłumaczenia techniczne

Przysięgły tłumacz języka serbskiego

Oferujemy uwierzytelnione tłumaczenia serbsko-polskie i polsko-serbskie. Nasi tłumacze posiadają wszelkie stosowne uprawnienia wydane przez Ministerstwo Sprawiedliwości i każdy przekład przysięgły opatrują pieczęcią. Dokonujemy tłumaczeń aktów urodzenia, ślubu, zgonu, dokumentów urzędowych, świadectw czy dokumentacji samochodowej. Na język serbski i z serbskiego tłumaczymy także znaki wodne, pieczęci, podpisy.

Najczęściej tłumaczone przez nas dokumenty:

 • Akty stanu cywilnego
 • Umowy i kontrakty
 • Akty notarialne
 • Dokumenty sądowe
 • Zaświadczenia i dokumenty medyczne
 • Świadectwa, dyplomy, certyfikaty
 • Dokumenty ubezpieczeniowe
 • Dokumenty bankowe
 • Dokumenty techniczne
 • Dokumenty samochodowe

Jak zamówić tłumaczenia z i na język serbski?

Współpraca z naszym biurem tłumaczeń jest prosta, a formalności ograniczamy do minimum. By skorzystać z naszych usług:

 1. Złóż zapytanie przez stronę o wycenę lub dokonaj samodzielnej, szacunkowej wyceny przez formularz online.
 2. Poczekaj na ostateczną wycenę – działamy szybko i staramy się, byś otrzymał ją tego samego dnia.
 3. Jeżeli akceptujesz warunki opisane w ofercie, opłać zlecenie.
 4. Czekaj na gotowy przekład. Terminowość zleceń to nasz priorytet, zatem tłumaczenia na serbski lub z serbskiego otrzymasz w gwarantowanym czasie.

Z klientami współpracujemy stacjonarnie oraz online. Dzięki temu możesz zlecić przekłady serbsko-polskie i polsko-serbskie z dowolnego miejsca na świecie.

Kto mówi po serbsku?

Współcześnie językiem serbskim posługuje się około 13 mln ludzi. Są to głównie mieszkańcy Serbii, ale również Czarnogóry, Bośni i Hercegowiny, Albanii, Bułgarii czy Macedonii. Serbia ma status kandydata do Unii Europejskiej, zatem wszystkie dokumenty akcesyjne są tłumaczone z serbskiego i na serbski.

Ciekawostki o języku serbskim

Czy wiesz, że:

 1. Język serbski może być zapisywany, zarówno cyrylicą, jak i alfabetem łacińskim? Większość oficjalnych tekstów jest sporządzana w tradycyjnej cyrylicy, natomiast codzienne treści są tworzone przy użyciu alfabetu łacińskiego bądź obu.
 2. Dzisiejszy język serbski powstał z rozbicia języka serbsko-chorwackiego, dlatego Serbowie i Chorwaci nie mają najmniejszych problemów, by się porozumieć.